Jedna z plantacji znajdowała się na terenie budynku gospodarczego Plantacja konopi indyjskich ukryta była na strychu oraz w zakamuflowanej piwnicy. Policjanci znaleźli tam prawie 550 krzewów konopi w różnych fazach wzrostu. Cała uprawa była wyposażona w specjalistyczne systemy naświetlania, nawadniania oraz wentylacji. Tego typu urządzenia generują pobór dużej ilości energii elektrycznej, którą jak się okazało – sprawcy kradli. Policjanci ustalili, że takiej wielkości uprawa mogła dostarczyć około 12 kilogramów marihuany o czarnorynkowej wartości blisko 500 tyś złotych. Pod drugim adresem – na terenie domu jednorodzinnego – funkcjonariusze znaleźli pozostałości po profesjonalnej plantacji konopi. Pracujący nad tą sprawą policjanci ustalili, że w przeszłości uprawa roślin w tym miejscu została zorganizowana dwukrotnie i dostarczyła organizatorom przestępczego procederu narkotyków o wartości około 490 tysięcy złotych.

W związku ze sprawą policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 37 i 43 lat.

źródło: http://zielonagora.naszemiasto.pl/artykul/kolejna-plantacja-marihuany-zlikwidowana-zdjecia-wideo,3347395,artgal,t,id,tm.html

Teraz powstaje pytanie czy jest sens wydawać ogromne ilości pieniędzy na walkę z takim rodzajem przestępczości? Czy nie łatwiej i lepiej jednak zalegalizować dostęp do niewielkiej ilości narkotyków takich ja marihuana? Czy jest sens uruchamiać całą machinę urzędniczą, generować ogromne koszta? Oczywiście nie będziemy twierdzić, że jest to najlepsze rozwiązanie takiej sytuacji ale patrząc na to wszystko co się dzieje w bardziej cywilizowanych państwach za naszą zachodnią granicą to muszę z dużą przykrością stwierdzić, że jesteśmy dość do tyłu… Nikt nikogo nie zamyka za posiadanie skręta. Więc może pora coś delikatnie zmienić?